Pozyczki i kredyty bez biku

Kredyt bądź pożyczkę uważamy zazwyczaj za ostateczne rozwiązanie. Jednocześnie, traktujemy te produkty majątkowe tak, jak gdyby bezwzględnie się nam należały. Okazuje się natomiast, iż wcale nie jest tak, że kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji i znikąd nie będziemy mogli otrzymać pomocy, za każdym razem pozostanie nam skorzystanie z oferty banku czy innej tego rodzaju instytucji. Aby bowiem otrzymać podobne doradztwo finansowe, także trzeba spełnić bezdyskusyjne kryteria, a choćby tak to było do niedawna.

Posiadanie zdolności kredytowej jest niezbędne, żeby móc ubiegać się o kredyt czy pożyczę. Istotny jest zatem nasz zysk – jego rodzaj i wysokość – a także historia kredytowa, a więc ewentualne zadłużenie i sposób, w jaki wywiązujemy się ze zobowiązań. Jeśli nie należymy do terminowych nabywców, a przy tym nie mamy żadnego źródła dochodu albo nie możemy go udokumentować, być może będziemy mieli spore trudności z otrzymaniem pomocy finansowej. Chyba, że zaczniemy ubiegać się o pożyczki bez BIK i zaświadczeń o dochodach.

Jak znaleźć pożyczkę bez BIK?

Skonfrontuj swoją wiedzę z fachowcami. Skorzystaj z usługi doradcy finansowego. Usługi instytucji zajmujących się pośredniczeniem w udzielaniu kredytów są zazwyczaj bezpłatne. Pośrednikom zależy na podpisaniu umowy kredytowej, gdyż za każdego nowego klienta pobierają opłaty prowizyjne od banków. Eksperci mają dostęp zarówno do aktualnych ofert promocyjnych banków, jak i instytucji monitorujących zadłużonych klientów – informacja o wpisie do bazy Biura Informacji Kredytowej, Centralnej Ewidencji Dłużników, czy Bankowego Rejestru ZBP oszczędzi nam wiele czasu.

Wpis do BIK co z tym zrobić?

Wpis do BIK, to poważna przeszkoda w zdobyciu korzystnego kredytu. Za każdym razem warto sprawdzić uwarunkowania (rodzaj zobowiązania i wysokość zadłużenia) wpisu do bazy BIK. Raz na pół roku można wystąpić o darmowy opis na swój temat. Niekompletne, nieaktualne lub nieprawdziwe dane można spróbować poprawić, zgłaszając reklamację do wierzyciela, który przekazał nasze dane do biura. Procedura usuwania danych z ewidencji dłużników nie jest łatwa i przyjemna, ale w miarę możliwości warto ją jak najszybciej zacząć. Oszczędzi to nam kilka problemów.

Co dają pożyczki bez BIK?

Ciekawa ofertę do osób z wpisem do BIK kierują tzw. parabanki. Pożyczka taka wymaga od instytucji udzielającej kredytu podjęcia większego ryzyka, w związku z tym, w wielu przypadkach jej koszt jest nieco większy. Dobrą cechą tej formy pożyczania pieniędzy jest szybkość (decyzja kredytowa zapada niekiedy w ciągu kilkunastu minut) i brak dodatkowych formalności. Małe kwoty – na mini okres – można pożyczać ,,na odległość”. W tym przypadku znacząca większość formalności można załatwić przez Internet, czy telefon – a wręcz sms-em. Pieniądze dostarczane są przez kuriera na adres zameldowania i tam następuje podpisanie umowy.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>